Release-informatie

Doe-het-zelf, tuin & dier

Er komen steeds meer productgroepen bij en voor websites is ook steeds meer data nodig. Vier keer per jaar is er daarom een update (release) van het GS1 Benelux datamodel. Dan voeren we bijvoorbeeld wijzigingen door in validaties, invoerinstructies, velden of codes.

Publicatie nieuw GS1 Benelux datamodel doe-het-zelf, tuin & dier live

De nieuwe versie van het GS1 Benelux datamodel voor de sector doe-het-zelf, tuin en dier (3.1.33) is gepubliceerd. Deze gaat op 15 november 2025 live. Retailers ontvangen vanaf dan de data volgens het nieuwe datamodel. Leveranciers moeten er dus voor zorgen dat eventuele wijzigingen dan zijn doorgevoerd.

Release-informatie - Afbeelding Tijdlijnrelease Datasource DHZT Zondertest NL (1)

Belangrijkste wijzigingen:

  • Code land van oorsprong wordt verplicht, dit was een waarschuwing.
  • Code type contact wordt verplicht, dit was een waarschuwing.
  • Verpakkingstype was alleen voor België verplicht maar wordt nu ook voor Nederland verplicht.
  • Netto gewicht wordt verplicht, dit was een waarschuwing.
  • Verplichting om taalafhankelijke teksten in te voeren. Voor Nederland moet er altijd een Nederlandse tekst staan. Voor België zijn zowel een Nederlandse als een Franse tekst verplicht. In de datapool stond een controle aan dat je voor de Belgische doelmarkt voor tekstvelden verplicht Frans en Nederlands moet invoeren. Wij hebben geconstateerd dat dit in de release communicatie van 3.1.32 niet is meegenomen. GS1 heeft daarom besloten om de verplichting er tijdelijk af te halen en dit om te zetten naar een waarschuwing. Vanaf 15 november wordt dit wel weer verplicht omdat dit al een aantal jaren een sectorafspraak is. 
  • Samenvoegen van internationale GPC-bricks voor verschillende soorten deuren. 
  • Herzien van internationale GPC-bricks voor verschillende soorten scharen (generieke scharen, tuinscharen en doe-het-zelf scharen voor metaal, hout, isolatie, dakbedekking en soortgelijke producten).
  • Samenvoegen van internationale GPC-bricks van folies voor aanleg zwembad/vijver.  
  • Samenvoegen van internationale GPC-bricks voor afdekfolie/stucloper en soortgelijke producten.  
  • Toevoegen of verwijderen van codes in diverse picklijsten. 
  • Toevoegen of verwijderen van attributen in diverse GPC-bricks. 
  • Wijzigen van vertalingen van GPC-bricks na internationale verduidelijking van definities. 

Vervallen attributen

Per 15 november komen attributen te vervallen. Voor een aantal van deze vervallen attributen zijn er vervangende attributen. Deze zijn terug te vinden in het gepubliceerde datamodel.

Vervallen attributen hadden o.a. te maken met:

•    Aangeven van het type koppeling voor gas- en/of wateraansluitingen op apparaten of slangen.
•    Verwijderen van dubbele indicaties over eigenschappen folie. 
•    Waar mogelijk sluiten we aan op internationaal beschikbare attributen.

Meer informatie

Het nieuwe datamodel (incl. change datamodel met alle wijzigingen) en het geharmoniseerde validatieoverzicht vind je op onze website in het Nederlands en in het Engels. In het datamodel zelf hebben alle wijzigingen ten opzichte van versie 3.1.32 een gele achtergrond.

Heb je vragen? Neem dan contact met ons op via info@gs1.nl of bel naar 020 511 38 88.