Actuele release-informatie

Gezondheidszorg

Er is een toenemende vraag naar data, daarom is er een aantal keer per jaar een update (release) van het datamodel. Dan voeren we wijzigingen door in validaties, invoerinstructies, velden of codes.

Release 15 november 2025

Op 15 november 2025 is er een release van GDSN / GS1 Data Source Healthcare. Dit zijn de wijzigingen voor GS1 Nederland.

  • Verwijderen velden ‘Heeft batchnummer’, ‘Code type datum op de verpakking’ en ‘Locatie serienummer op de verpakking’, deze zijn vervangen door het veld 'Code type UDI productie identificator' en bestaande gegevens worden automatisch gemigreerd voor GS1 Data Source gebruikers. 
  • Verwijderen van enkele (tijdelijke) validaties
  • Enkele nieuwe validaties
  • Wijzigingen in definities, invoerinstructies en validaties voor informatie over reiniging en voorreiniging
  • Verduidelijking van verschillende invoerinstructies

Release 25 augustus 2025

Op 25 augustus was de release van GDSN / GS1 Data Source Healthcare. Dit zijn de wijzigingen voor GS1 Nederland.

Nieuwe velden, codes of gewijzigde instructies

  • Nieuwe velden toegevoegd voor harmonisatie tussen ECHO-landen, waardoor productdata eenvoudiger gedeeld kan worden met landen die gebruik maken van GDSN en het ECHO datamodel
  • Wijzigingen invoerinstructies velden
  • Wijzigingen aftrekpunten GS1 Data Care validaties
  • Wijzigingen in en nieuwe validatieregels

GS1 datamodel gezondheidszorg

Meer informatie over het ECHO datamodel voor de sector gezondheidszorg.