Voor het vastleggen van de juiste productspecificaties en een goede online vindbaarheid van producten deelt u producten in groepen in. Dit is de eerste stap voor een goede datakwaliteit. Hiervoor gebruikt u de GS1 Global Product Classificatie (GPC). Met GPC kunnen leveranciers en afnemers op een gestandaardiseerde en eenduidige manier producten in groepen indelen.
De sector doe-het-zelf, tuin en dier gebruikt GPC als dé manier om producten in groepen in te delen en 1 taal binnen de sector te spreken.
Het is belangrijk om een goede GPC code (brick) te kiezen om dat die bepaalt welke commerciële velden er nodig zijn voor een specifiek product. Er zijn velden (zoals afmetingen van een verpakking) die voor alle producten gelden en er zijn commerciële velden (zoals snoerlengte of droogtijd van verf) die alleen ingevuld moeten worden voor bepaalde productcategorieën.
Waarvoor wordt GPC gebruikt?
- Om zoekresultaten te tonen in webshops
- Voor het maken van verkoopstatistieken
- Om afnemers en leveranciers productcategorieën hetzelfde te laten interpreteren
Hoe werkt het?
- Bekijk de uitleg en animatie over GPC op onze website
- Maak een selectie van uw actieve assortiment
- Kies de juiste GPC brick voor uw artikelen. U vindt een overzicht van alle gebruikte GS1 Global Classification codes in het GS1 datamodel. Het document 'Producten classificeren en gegevens invoeren' geeft uitleg. Let op! Kies alleen een GPC brick die in het GS1 Benelux datamodel voor deze sector is opgenomen.
- U kunt ook altijd uw klanten vragen of zij uw producten al in GPC hebben ingedeeld. Dit helpt u om uw producten snel in GPC groepen in te delen.
- Deel uw indeling met uw klanten die data via de GS1 datapool verwerken. Dat kan bijvoorbeeld in een Excel-overzicht. Een voorbeeld:
EAN/GS1 code | Interne artikelcode | Productomschrijving | Brick | Brick name |
8712345678906 | 16386712 | Cement 25 kg | 10002526 | Cement |
Tip!
Kijk bij de selectie van een GPC brick niet alleen naar de naam van de brick, maar ook naar de commerciële velden die erbij horen. Die vindt u ook in het datamodel. Soms lijkt de brick naam passend, maar passen de e-commerce velden niet goed genoeg bij uw product.
Meer informatie of vragen?
Onze customer support helpt u graag verder. Ook als:
- u niet de juiste GPC brick kunt vinden voor uw product
- u verschilt van inzicht in de brick keuze met uw klanten
- u een GPC brick wilt aanvragen die nog niet in de Global Product Classification staat of als een bestaande GPC code nog niet in het datamodel is opgenomen