
De wetgeving rondom de opslag, het vervoer en de online verkoop van producten met gevaarlijke stoffen worden steeds strenger. Omdat veiligheid in het belang is van de hele keten hebben retailers en leveranciers in de sectoren levensmiddelen en drogisterij en doe-het-zelf, tuin en dier afgesproken om veiligheidsinformatiebladen (SDS) en gevaarlijke stoffendata via de GS1 datapool te delen.
Ahold Delhaize, A.S. Watson, Jumbo en Superunie verzoeken hun leveranciers om gevaarlijke stoffendata én de bijbehorende veiligheidsinformatiebladen uiterlijk 9 mei a.s. in de GS1 datapool vast te leggen. Dus levert u producten die vallen onder gevaarlijke stoffen reguleringen als Reach, ADR en CLP? Zorg er dan voor dat u op tijd de data heeft ingevoerd.
Bent u leverancier en gaat u ook aan de slag?
- We helpen u graag op weg en daarom ontvangt u binnenkort (indien relevant) een overzicht van artikelen in de GS1 Data Source waaraan u (waarschijnlijk) gevaarlijke stoffeninformatie en/of een veiligheidsinformatieblad (SDS) moet toevoegen. Dit overzicht kunt u nu al opvragen bij GS1 als u denkt dat het voor u van toepassing is.
- Op onze website vindt u welke velden u in moet vullen met gevaarlijke stoffendata voor sector doe-het-zelf, tuin en dier en levensmiddelen en drogisterij. U vindt hier ook een overzicht met veelgestelde vragen.
Heeft u hulp nodig bij het invoeren van data? Dan kunt u natuurlijk altijd contact met GS1 opnemen via info@gs1.nl of 020 511 38 88.